HESAP BİLGİLERİNİZİ Mİ UNUTTUNUZ?

RICH MEDIA (Zenginleştirilmiş Medya)

Dijital reklamcılık
alanında eski tip tabelalar yerine hareketli, şık ve etkileşimi arttıracak reklam modelleri ortaya çıktı. Ziyaretçilerin etkileşime geçmesini sağlayan video, ses gibi gelişmiş özellikler içeren yeni dijital reklamcılık terimine Rich media (Zenginleştirilmiş Medya) denir.

Bir fikir canlanması ve daha iyi anlamanız için gerçek örneklerini sizler için derledik. Google Rich Media örneklerine referanslarımıza bakabilirsiniz.

Bir web sitesine girdiğinizde hareketli banner olması konuşabiliyor ve bizi etkileşime geçmeye teşvik ediyor. Yani tek bir tıklama ile birçok reklama ulaşabiliyorsunuz. Bazı RM reklamlarında oyunlaştırma, anket, seçim gibi etkileşime geçirecek aksiyonlar olabiliyor.

HTML5 Flash Banner
Rich Media reklamları ile Flash banner reklamlarını karşılaştırdığımızda görüyoruz ki en önemli fark reklamın Rich Media'da genişleyip uzaması, yalnız Flash banner'da bu özelliğin olmamasıdır. Bir diğer en önemli fark ise Rich Media reklamlarında çok tıklama alanının olması, bunun flash banner'da sadece tek tıklama alanının olmasıyla ne kadar kısıtlayıcı bir teknoloji olduğunu çıkartabiliriz.

Kaynakları neler?
Rich media (Zenginleştirilmiş medya) reklamları oluşturmak için DoubleClick Studio, Google Adwords, Google Web Designer'de reklamlarınızı oluşturup reklama çıkarıyoruz. Google'ın 2016 yılının ilk çeyreğinde yaptığı açıklamada artık Flash içerikle hazırlanan reklamların kullanılmayacağını duyurdu. Sonra ki süreçlerde reklamları HTML5 dili ile yayımlıyoruz.

Sonuç: Rich media reklamları oluşturarak dönüşüm oranlarınızda gözle görülür bir yükselme göreceksiniz. Niye mi? Banner reklamlar insanların artık çok az etkileşime geçtiği display reklam modelidir. Artık video ve hareketli resimler ile tüketiciler daha çok etkileşime geçtiği için gün geçtikçe önemi artıyor. Reklamcılık teknolojisini yakından takip edenler kesinlikle RM reklamlarına geçmesi gerekiyor.

TiaSoft, öne çıkması için tasarlanan modern web tasarımı, zengin özelliklere sahip epik, sade ve kaliteli bir çalışma sunuyoruz.

Sektördeki en çok tercih edilen teknolojik gelişmeleri takip ederek hayatınızı kolaylaştıran gerekli zemini deneyimli ekibimizle oluşturuyoruz.

ÜSTE
WhatsApp chat